A költőnek semmi nem tabu, minden a költészet tárgya, amivel az életében találkozik. - Kiss Benedek
Cím: Amatőr haikuk 171-180.
Kategória: vers – haiku
Forrás: saját kútfő, minden jog fenntartva.
Korhatár: G
Besorolás: drabble, egyperces
Terjedelem: 105 + 60 szó
Megjegyzés: Igazából ezt költészetek napjára akartam hozni, de úgy alakult, hogy a hétvégén volt a leánybúcsúm, és vasárnap az alváson, szavazáson és tortakóstoló után én már csak alvásra voltam képes. Illetve másfél hét és esküvő, ami miatt szorongok és egy valag dolgom van, így azt sem tudom, hol áll a fejem :D de azért sok szeretettel hoztam pár darab haikut :3
Jó olvasást!💖
* * *
#171.
A kávé fölött
Szálló gőz eltakarja
A tegnapokat.
#172.
A munka után
A vállam könnyebb, de a
Táskám nehezebb.
#173.
Felhígult gondok
Úsznak a korsóban, míg
Fel nem oldódnak.
#174.
A falióra
Mutatója hajszolja
El az álmaim.
#175.
Gyűrű csillan fel
Ujjak közt, te és énből
Most már Mi leszünk.
#176.
A sötét parkban
Padok őrzik a titkos
Esti szavakat.
#177.
Hajnali metrón
Álmos arcok néznek a
Szűk alagútba.
#178.
Két kanál cukor
Körbe jár a csészében, s
Oldódik a perc.
#179.
Zsebemben kezed
Hűlt helyét szorongatom
A zord hidegben.
#180.
A busz ablakán
Át nézem a várost, de
Nem látok senkit.
* * *
Elmúlt már negyed év az évből. Ki hogy áll az idei tervekkel? Én álltam jobban is, de ahhoz képest, hogy az esküvő lefoglal, olvasni tudok vagy voizon hallgatok, a Downforce javítódik, az instagram egész pörög :D ennél több tervem volt, de ne legyünk telhetetlenek, nem igaz? Májustól végre vissza tudok rázódni, és akkor a tiétek leszek :3 várom már nagyon!
| Előző rész | Következő rész |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Köszönöm szépen, hogy elolvastad a bejegyzést. Érdekel a véleményed, a gondolataid, örömmel veszem, ha kommentet írsz. Ígyekszem minél előbb válaszolni! 💖
× névtelenül is írhatsz, ha nincs/nem akarsz bejelentkezni a Google fiókodban (ilyenkor lehet, hogy kapsz egy "nem vagyok robot" tesztet)
× próbáld betartani a netikett szabályait
× lehet formázni a kommentet (félkövér, dőlt, linkek), arról itt találsz segítség